Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Varia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Varia” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Broń pochodząca z okresu I i II wojny światowej”

 

Broń z okresu I wojny światowej należąca do Stanisława Myśliwy

Kolekcja (zbiór/zespół): Varia, Słowa kluczowe: I Wojna Światowa, Szebnie, Stanisław Mysliwy, bagnet, szabla, broń


Jedna z szabli i bagnet należał do Stanisława Myśliwy. Bagnet do karabinu Mannlicher M1895, przywiózł po wojnie do Szebni. Taką broń z bagnetem podczas I wojny światowej posiadała armia Austro-Węgier. Karabin M1895 był także w okresie międzywojennym używany jako Mannlicher wz.1895 przez piechotę Wojska Polskiego. Bagnet do dziś pozostaje w kolekcji rodzinnej.


Nazwa dokumentu: Broń z okresu I wojny światowej należąca do Stanisława Myśliwy
Dział: Varia
Kolekcja (zbiór/zespół): Varia
Teczka (jednostki archiwalna): Broń pochodząca z okresu I i II wojny światowej
Numer ID: CATL 53 V / 17.6.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: GBP Szebnie, Banaś Mateusz
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: I Wojna Światowa, Szebnie, Stanisław Mysliwy, bagnet, szabla, broń
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Broń pochodząca z okresu I i II wojny światowej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.