Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Dokumenty » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Rodzina Cyganowskich i Wójcików” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Rodzinne fotografie”

 

Piotr Cyganowski z Sądkowej - żołnierz - 1900 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Rodzina Cyganowskich i Wójcików, Słowa kluczowe: Piotr Cyganowski, żołnierz, I Wojna Światowa, dwór Gorayskich, Szebnie


Piotr Cyganowski z Sądkowej urodził się w 1876 roku - żołnierz wcielony do służby pod Zaborem Austriackim. Służył także na początku XX wieku w armii Włoskiej. Podczas I wojny światowej wzięty do niewoli rosyjskiej. Po powrocie z Rosji pracował we dworze Gorayskich w Szebniach, jako stangret i znany w okolicy kołodziej. W okresie międzywojennym był pierwszym radnym z Sądkowej w gminie Tarnowiec. Działacz ruchu ludowego w powiecie jasielski. Zmarł w 1944 roku.


Nazwa dokumentu: Piotr Cyganowski z Sądkowej - żołnierz - 1900 r.
Dział: Dokumenty
Kolekcja (zbiór/zespół): Rodzina Cyganowskich i Wójcików
Teczka (jednostki archiwalna): Rodzinne fotografie
Numer ID: CATL 53 H / 6.2.6
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1900-01-01
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Maria Tomasik
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Piotr Cyganowski, żołnierz, I Wojna Światowa, dwór Gorayskich, Szebnie
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Rodzinne fotografie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.