Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Wspomnienia i relacje » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Warzyce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Marceli Kopernicki”

 

Nagrobek Marcelego Kopernickiego na cmentarzu w Warzycach

Kolekcja (zbiór/zespół): Warzyce, Słowa kluczowe: Marceli Kopernicki, kapitan rezerwy, Wojsko Polskie, Lwów, Warzyce, powstanie styczniowe


Marceli Kopernicki - kapitan rezerwy Wojska Polskiego, właściciel Firmy Optycznej "Kopernicki i Syn" we Lwowie. Urodzony 24 marca 1878, zmarł 9 lipca 1944 roku. Prochy spoczywają na Cmentarzu Komunalnym w Warzycach. Krewny Św. Abp Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (1822-95), niezwykłego biskupa, który podczas powstania styczniowego bronił praw Polaków m.in. w otwartych listach do cara, za co ukarano go dwudziestoletnią zsyłką na Powołże.


Nazwa dokumentu: Nagrobek Marcelego Kopernickiego na cmentarzu w Warzycach
Dział: Wspomnienia i relacje
Kolekcja (zbiór/zespół): Warzyce
Teczka (jednostki archiwalna): Marceli Kopernicki
Numer ID: CATL 53 E / 4.5.20
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Warzyce
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Gmina Jasło, GBP Szebnie
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Marceli Kopernicki, kapitan rezerwy, Wojsko Polskie, Lwów, Warzyce, powstanie styczniowe
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Marceli Kopernicki"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.