Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stanisław Żurad - artysta, modelarz” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Fotografie”

 

Stanisław Żurad podczas jednej ze swoich wystaw

Kolekcja (zbiór/zespół): Stanisław Żurad - artysta, modelarz, Słowa kluczowe: Stanisław Żurad, Szebnie, modelarstwo lotnicze, wystawa


Stanisław Żurad urodził się w Kowalewie woj. poznańskie w 1922 r. Obecnie mieszka w Dillingen/Donau. Związany od dziecka ze wsi, do dnia dzisiejszego czerpie tematy z jej otoczenia, jest bliski natury, starając się o muzykalność obrazów, o ich tonację. Od 1945 r. do 1952 studiuje malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie uzyskuje dyplom u profesor Hanny Rudzkiej – Cybis. Uczy rysunku i malarstwa w Liceum pedagogicznym. W 1977 roku przechodzi na emeryturę. W malarstwie operuje klasycznymi technikami – olej, akwarela, pastel, węgiel, tusz. Z ulubionych tematów to koń, portret, pejzaż, portrety starych kościółków, malowane w ciepłych tonacjach. Jest rejestratorem ginącego świata. Unika efekciarstwa uważając, że duże techniki w dużym stopniu to efekciarstwo umożliwiają. Jego obrazy, kiedy przychodzisz do domu z hałaśliwego świata, mają działać spokojem i ciepłem.


Nazwa dokumentu: Stanisław Żurad podczas jednej ze swoich wystaw
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Stanisław Żurad - artysta, modelarz
Teczka (jednostki archiwalna): Fotografie
Numer ID: CATL 53 A / 5.3.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Stanisław Żurad, Szebnie, modelarstwo lotnicze, wystawa
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Fotografie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.