Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Wspomnienia i relacje » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Warzyce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wydarzenia historyczne”

 

Poświęcenie kopca i tablicy pamiątkowej w Warzycach w 1936r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Warzyce, Słowa kluczowe: Kopiec, mogiła, polegli żołnierze, Warzyce, I Wojna Światowa, II Wojna Światowa


Kopiec - we wieś Warzyce, gmina Jasło znajduje się Kopiec „symboliczna mogiła”, którą usypano w 1936 roku w miejscu wcześniej postawionego krzyża z 1923 roku. Na mogile znajduje się tablica z nazwiskami mieszkańców - żołnierzy poległych za Ojczyznę w obydwu wojnach światowych, a których miejsce pochówku jest nieznane. Fotografia z książki S. Urbana "Dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej w Warzycach 1899-1999".


Nazwa dokumentu: Poświęcenie kopca i tablicy pamiątkowej w Warzycach w 1936r.
Dział: Wspomnienia i relacje
Kolekcja (zbiór/zespół): Warzyce
Teczka (jednostki archiwalna): Wydarzenia historyczne
Numer ID: CATL 53 E / 4.2.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1936-01-01 - 1936-12-31
Miejsce wytworzenia: Warzyce
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Kopiec, mogiła, polegli żołnierze, Warzyce, I Wojna Światowa, II Wojna Światowa
Dostępność: Niedostępne / w opracowaniuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wydarzenia historyczne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.